G-61W54D1KX9

Prečo píšem blog

Ako som už písala v článku o mne, háčkovať som sa začala učiť začiatkom roka 2012 sama. Páčili sa mi háčkované veci, a tak som sa to chcela naučiť aj ja. Nebol po ruke nikto kto by ma to naučil, pretože moja mamina plietla.

Išla som teda do najbližšej galantérky, kúpila si vlnu na čiapku a podľa etikety na vlne som si vybrala háčik. Chcela som uháčkovať čiapku, lebo len také bezduché háčkovanie čohosi ma nebavilo, i keď na prvotné vyskúšanie je to fajn.

Čiapka sa mi ako tak podarila, ale stále som hľadala nové návody, postupy, inštruktážne videá. Proste všetko možné, čo by mi pomohlo sa zlepšiť. Na rôznych sociálnych sieťach majú šikovné žienky dobré videá, podľa ktorých sa dá naučiť, veď som sa aj naučila. Ale dosť ma rozčuľovalo, že jedna mala návod na základné stĺpiky, ale nemala už návod napríklad na magický krúžok, a tak som musela znovu hľadať na inej stránke.

Objavila som veľa dobrých stránok, blogov, o háčkovaní ale takmer všetky v angličtine. Z toho plynulo ďalšie hľadanie, lebo som potrebovala nájsť preklad terminológie, čo je to single crochet, double crochet, slip stitch a ostatné. Nebol to zásadný problém, dnes už ani nerozlišujem, či pozerám návod v angličtine alebo slovenčine. Ale keď som sa učila háčkovať, hlavne tie úplne základy, primárne som hľadala návody a videá v slovenčine. Bolo pre mňa jednoduchšie učiť sa podľa návodu, o ktorom som vedela, že mu stopercentne rozumiem.

Hľadala som aj slovenskú stránku, blog, ktorý by sa komplexne venoval základom háčkovania, ale nič som nenašla. Preto som sa rozhodla, že budem písať tento blog, aby boli základné návody pohromade na jednom mieste a v slovenčine.

Nechcem sa zameriavať iba na základné návody na háčkovanie. Ako háčkovací nadšenec som v rôznych facebookových skupinách o háčkovaní. V nich sa objavujú rôzne návody, vychytávky a zlepšováky, ale mnohé z nich sú v angličtine od zahraničných blogerov a veľa dám sa dopytuje po preklade, preto na mojom blogu nájdete návody nie len pre začiatočníkov.

Ak ste nenašli to čo ste práve potrebovali a hľadali, neváhajte ma kontaktovať, rada Vám poradím, nájdem a doplním informácie, aby boli dostupné všetkých.

Lenka Hlbocká
"Milujem háčkovanie. Naučila som sa háčkovať sama a ukážem ti, ako sa to naučíš aj ty. Zaháčkuj si so mnou" Viac o mne si prečítate tu:>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *