3 typy ako mať „pekný“ šev

Rovný, neviditeľný a „pekný“ šev rieši dookola mnoho z nás ktoré háčkujeme prevažne hračky. Mám pre vás 3 typy, ako je možné sa s tým vysporiadať.

 

  1. Háčkovanie do špirály

Háčkovanie do špirály je obľúbený a pohodlný spôsob ako sa zbaviť švu. Pri špirále žiaden nie je. Je však dobré používať označovač riadku, aby sme vedeli určiť začiatok, a teda aj správny počet riadkov. Tento spôsob je najvhodnejší ak háčkujete jednou farbou, pretože pri zmene farby špirála vytvára schodík, ktorý znovu nevyzerá najlepšie.

  1. Vynechanie prvého retiazkového oka

Toto je spôsob ktorý osobne využívam najčastejšie, ak robím niečo viacfarebné. Viac ako šev mi totiž vadí prechod na inú farbu „schodíkom“, ktorý sa vytvára pri háčkovaní do špirály.
Na konci riadku urobím štandardne pevné oko a hneď za tým krátky stĺpik z ďalšieho riadku. Vynechám prvé retiazkové oko. Šev tam síce je, ale je oveľa menej viditeľný.

 

  1. Kombinácia predchádzajúcich dvoch

Ak háčkujem napríklad nohu medvedíka, kde tá úplne spodná časť nohy (chodidlo) je jednou farbou a zvyšok druhou farbou, kombinujem predošlé spôsoby. Na spodnej časti nohy ukončujem riadky pevným okom s vynechaním retiazkového oka na začiatku, čím si vytvorím pekné riadkovanie, aby nebol viditeľný prechod na inú farbu. Po výmene farby háčkujem do špirály.

 

Mne osobne šev na výrobku nevadí. Pri používaní druhého spôsobu, a to vynechaním prvého retiazkového oka je viditeľný minimálne. Ak ho však chcete úplne odstrániť je lepšie háčkovať do špirály. V niektorom z ďalších článkov a budem venovať tomu ako urobiť prechod medzi farbami v špirále.

 

 

 

Lenka Hlbocká
"Milujem háčkovanie. Naučila som sa háčkovať sama a ukážem ti, ako sa to naučíš aj ty. Zaháčkuj si so mnou" Viac o mne si prečítate tu:>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *